shadow

יציאה לנופש או לחופשה קצרה כבר מזמן הפכו למשהו שגרתי בחיים של כולנו. העלייה למטוס והחתמת הדרכון, הביקור המסורתי בדיוטי פרי, כל אלה הפכו לדברים המוכרים כמעט לכולנו. ובכל זאת, אומר ערן פולק, טיולים בעולם יכולים להיות עדיין משהו קסום וכך בדיוק צריך להתייחס אליהם. זו הזדמנות מעולה לראות דברים חדשים ולהכיר אנשים ותרבויות שלא יוצא לנו לפגוש ביום יום. ובמיוחד, יכולה לקרוץ ההרפתקה האולטימטיבית, טיול מסביב לעולם. זה ממה לא עניין נדוש ועם כל ההתרגשות, חייבים לזכור כי טיול שכזה אי אפשר לקיים בלי תכנון מפורט.

כמה זמן

אם אתם רוצים להתחיל לתכנן טיול מסביב לעולם ואין לכם מושג ירוק מאיפה להתחיל, אחד המועמדים לתפקיד הממונה על התקציבים באוצר ערן פולק ממליץ לכם להתקדם בצעדים קטנים ומדודים. ראשית כל, שאלו את עצמכם כמה זמן אתם יכולים להקצות לטיול הזה. זה יהיה טיול מסוג אחד אם אתם יכולים לצאת לחופש מהשגרה לתקופה של חצי שנה וזה יהיו טיול מסוג אחר לגמרי אם אתם יכולים לצאת לתקופה של שנה או שנתיים.

מהו התקציב שלכם

השאלה השנייה שכדאי שתשאלו את עצמכם היא – מה התקציב? כדי לתכנן את הטיול, להזמין מקומות לינה, טיסות, לקבוע לוחות זמנים, אתם חייבים לדעת כמה כסף עומד לרשותכם. יש לציין, ממליץ ערן פולק, שבטיול ארוך ומורכב צריך להשאיר לא מעט שולי ביטחון ואקסטרות. אגב, בתכנון התקציב תכננו גם כמה אמצעי תשלום שיהיו ברשותכם. בטיול ארוך מסביב לעולם קחו אתכם לפחות שני כרטיסי אשראי. וודאו שאתם יוצאים כשברשותכם גם מזומן ואפשר גם המחאות נוסעים.

במה תרצו להתמקד

כאשר אתם מתכננים את הטיול מסביב לעולם זכרו כי אין שום סיכוי שתספיקו לגלות אפילו שבריר ממה שיש לעולם להציע. מצד שני, אל תרגישו רע, אתם עומדים לגלות כל כך הרבה דברים מעניינים שיישארו לכם זיכרונות לכל החיים. מה מומלץ לעשות כדי שהטיול יהיה מוצלח? הגדירו לעצמכם במה אתם רוצים להתמקד. האם אתם רוצים להתמקד בעיקר בדרום אמריקה ולהקדיש פחות זמן למדינות מזרח אסיה? האם אתם רוצים להתמקד בעיקר באזורים עירוניים או שאולי מושך אתכם הרעיון של טרקים וגילוי עולם דרך הרגליים?

תכננו מסלול ושימו לב לעונות

תכננו את מסלול הטיול שלכם בהתאם לתחומי העניין וגם בהתאם לעונות השנה. ודאו כי אתם מגיעים למדינות השונות במועדים נוחים, כאשר מזג האוויר טוב. אגב, אם תתכננו את הטיול כך שתגיעו לאתרים המרכזיים מחוץ לעונת התיירות הרגילה תוכלו להפחית בהוצאות. זכרו כי יש מדינות שהניידות בהן בעונות מסוימות כמעט בלתי אפשרית. בדקו בכל מדינה ומדינה מהי התקופה המומלצת לביקור.

בים, באוויר וביבשה

כדאי לנצל את ההזדמנות ולטייל בעולם גם בדרכים פחות מוכרות. זה נכון גם במשמעות של דרכים פחות ראשיות ויותר צדדיות וגם במובן של כלי תחבורה. בתכנון של הטיול החליטו באילו מקומות תרצו לנוע ברכב שכור ובאילו מקומות תיעזרו במעבורת. אפשר לשלב בטיול גם שיט ביאכטה ויש מקומות שבהם כדאי לעבור באופנוע ואפילו באופניים. ישנן מדינות שניתן לחצות ברכבות מהירות ואין ספק כי בצורה כזאת רואים דברים שאי אפשר לראות כאשר חולפים הרחק וגבוה, במטוס נוסעים.

יומן טיול ויומן אטרקציות

מומלץ להכין יומן שבו תרשמו לעצמכם את החוויות המרכזות שתחוו במהלך הטיול. בנוסף, הכינו כבר עכשיו יומן או מחברת לצורך תכנון הטיול. במחברת תרשמו לעצמכם אטרקציות מרכזיות וטיפים שתשיגו ממטיילים וממקורות מידע שונים.

Author

rachel

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *