דרכון אירופאי
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

שמות משפחה שזכאים לדרכון פורטוגלי

כיום ישנם לא מעט יהודים וישראלים אשר עושים כל שביכולתם על מנת לממש את זכותם ולהוציא דרכון פורטוגלי. עד לפני מספר שנים היה קשה מאוד לקבל דרכון פורטוגלי הכולל לא מעט מדינות בכל רחבי האיחוד האירופי אך בשנת 2015 חל שינוי בחוק אשר מאפשר ליהודים רבים ליהנות מדרכון פורטוגלי בקלות רבה. בעקבות הגלות הגדולה והקהילה היהודית בספרד, היו לא מעט יהודים שבעת הגירוש עברו דרך פורטוגל וחלקם אף השתקעו באזור. לכן, בעקבות השינויים החיוביים בחוק המאפשרים מתן דרכון פורטוגלי בקלות רבה ישנם לא מעט יהודים ישראלים כיום אשר נהנים מהיתרונות הרבים שיש בדרכון זה.

היתרונות הרבים בדרכון פורטוגלי

היתרונות המשמעותיים ביותר של הדרכון הפורטוגלי הם: אפשרויות לעסוק בנדל"ן באזור זה בקלות רבה עם גישה נוחה לבנקים, אפשרויות להגיע למדינות רבות ללא כל צורך בויזה, אפשרויות לימודים במוסדות אקדמיים אזוריים בהנחות גדולות תוך מתן מלגות גבוהות במיוחד, אפשרויות לנוע באזור ללא מגבלת זמן או מקום כלל ועוד. לכן, במידה וגם אתם מעוניינים באפשרות זו של דרכון פורטוגלי חשוב לדעת כי במידה ומשפחתכם הגיעה מאזור זה בעת גירוש ספרד, ישנו סיכוי סביר שתצליחו לעשות זאת בקלות רבה.

שם משפחה ממקור ספרדי

בעבר היו סבורים כי יש שמות משפחה שזכאים לדרכון פורטוגלי. אכן ישנם שמות משפחה מפורסמים אשר מעידים על זיקה לאזור זה בעת הגלות אך משמות המשפחה בלבד לא ניתן יהיה לקבל דרכון פורטוגלי. כלומר, ישנם שמות משפחה אשר מעידים על סיכוי גדול לקשר לאזור ולכן ייתכן שאכן יצליחו לקבל דרכון פורטוגלי אך לא בהכרח. שמות משפחה שזכאים לדרכון פורטוגלי הם שמות משפחה ממוצא פורטוגלי או ספרדי אשר יכולים לסייע רבות בהוצאת הדרכון הפורטוגלי בקלות.

במהלך גירוש ספרד

כיום יש לא מעט ישראלים יהודים אשר כבר הוציאו את הדרכון הפורטוגלי ונהנים ממגוון גדול של הטבות והקלות בעזרתו. במידה וגם אתם קשורים למוצא הספרדי או הפורטוגלי ומעוניינים להוציא דרכון אירופאי כזה, חשוב לעשות זאת כעת, כאשר החוק בדבר קל וידידותי במיוחד.

Share this post