אטרקציות תיירותיות באיסטנבול
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

אטרקציות תיירותיות באיסטנבול

אחרי שנים רבות שלא ביקרנו באיסטנבול ובחרנו אתרים אחרים, הגיע הזמן לחזור ולבקר בה באתרים האהובים והחשובים ביותר בעיר. זוהי עיר שחציה אירופי וחציה אסייתי ולכן המיזוג בה נפלא ואפשר למצוא כל דבר לכל סגנון וטעם. הקניות כמובן הן האטרקציה הגדולה ביותר ולא מדובר רק בחנויות ובקניונים מפוארים שמציעים הכל במחירים נוחים מאוד. הכוונה היא לשווקים ובמיוחד לבזאר הגדול שאין ישראלי שביקר שם ולא חזר עם מוצרים אופייניים כמו מוצרי עור ותבלינים.

אדריכלות מונומנטלית

התקופות השונות בטורקיה הניבו לנו מונומנטים אדריכליים מרשימים והם גם מודרניים וגם מסורתיים. מסגד איה סופיה הענק והיפהפה שעבר כמה גלגולים מכנסייה דרך מוזיאון וחזרה להיות מסגד, מגלם את הסיפור הטורקי כולו. המסגד הכחול שנמצא מולו ימחיש לכם את האסתטיקה של האדריכלות האיסלמית והוא מומלץ לביקור. מגדל איידן, מגדל גלטה, גשר גלטה ומונומנט הרפובליקה הן דוגמאות נוספות לאתרי חובה שמאפיינים את העיר. ברבחי העיר מפוזרים עוד מסגדים מרשימים אחרים שמבטאים את החוש האסתטי המפורסם של הטורקים והם שווים ביקור.

קניות ומסעדות

הבילויים באיסטנבול חייבים לכלול גם חנויות ומסעדות במקומות שבהם כיף להסתובב ולראות עוד אנשים, וליהנות מקולינריה מעולה ובינלאומית. זה לא רק המטבח המסורתי אלא שפע המסורות שהתנקזו לאזור הודות להשפעות הבינלאומיות ההיסטוריות. אם תרצו לבקר עם הילדים באטרקציות ואתרים אסור להחמיץ באיסטנבול שמתאימות להם בפארקי שעשועים ומוזיאונים, ומי שרוצה להראות להם עיר אמיתית ייקח אותם לשווקים שמציעים שפע צבעים, טעמים וריחות.

שיט על הבוספורוס

תענוג שאין כמעט בישראל הוא שיט על נהר הבוספורוס כדי ליהנות ממראה העיר מהים ולהבין את גודלה ואת המיקום האסטרטגי שלה בין ימים. בדיוק בגלל זה העיר משכה כל כך הרבה מעצמות שניסו לשלוט בה ולכן ההשפעות בעיר נראות בכל מקום. אפשר לראות את כל העיר מספינה כזאת וליהנות משיט נינוח לעת ערב בעיר המרתקת.

לעוד מידע, בקרו בכתובת https://fiesta.co.il/

Share this post