ביטוח נסיעות לחול
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

ביטוח נסיעות לחו"ל – על החשיבות והיתרונות

מתכננים נסיעה לחו"ל? בין אם אתם נוסעים ליעד קרוב ולזמן קצר ובין אם אתם נוסעים ליעד מרוחק ולטווח זמן ממושך, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא גורם החייב להשתלב בתכנון הטיול שלכם. הוא מבטיח לכם ראש שקט ופתרון במידה ותמצאו עצמכם באיזושהי בעיה בריאותית במהלך הטיול. השהייה בחו"ל ללא ביטוח זה עלולה לעלות לכם כסף רב, אך עדיין חשוב להתאים את ביטוח הנסיעות לאופי הטיול וליעדו. במאמר הבא נסקור את החשיבות והיתרונות של ביטוח נסיעות לחו"ל.

מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח הנסיעות לחו"ל נועד לספק ביטוח זמני אשר ייתן מענה במקרה של בעיות רפואיות או תאונות הקורות במהלך הטיול ומורכב משני חלקים, ביטוח בסיסי והרחבות.

ביטוח נסיעות בסיסי – מבטיח כיסוי בכל מקרה של פגיעת גוף המצריכה טיפול רפואי בחו"ל. אירועים שונים המתרחשים בחו"ל עלולים לדרוש טיפול רפואי ולכן חשוב לוודא כי אנו מוגנים ונקבל את הטיפול המתאים. דוגמאות לאירועים הדורשים הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל הן:

איתור וחילוץ – טיולים אתגריים הם מיוחדים וחוויתיים אך הם דורשים הערכות מוקדמת והתייחסות לתנאי הטיול. איתור וחילוץ יבטיח שקט נפשי למטייל בידיעה כי במקרה בו יאבד עמו הקשר או חלילה ייפגע במהלך הטיול יוקצו משאבים על מנת לאתרו ולחלצו בשלום לבית החולים לקבלת טיפול.

קבלת טיפול מיידי – טיול בחו"ל מביא עמו הפתעות בלתי צפויות, חלקן פחות נעימות, כגון: שברים וכאבי שיניים. ביטוח הנסיעות יאפשר קבלת טיפול רפואי מיידי לפתרון הבעיה והמשך הטיול כמתוכנן.

פוליסה זו היא אחידה בכל חברות הביטוח וההבדל בניהן נעוץ בעיקר בהרחבות שהן מציעות ועלותן. הכיסויים היחידים אשר ניתן להסיר מן הפוליסה הם איתור וחילוץ וחבות כלפי צד ג'. כל שאר הכיסויים אינם ניתנים להסרה.

הרחבות לביטוח נסיעות כוללות כיסויים נוספים ומגוונים. דוגמאות להרחבות אלה:

פעילויות ספורט אתגרי – סקי בשלג, גלישת גלים ופעילויות דומות נחשבים לספורט אתגרי. לכן במידה ואתם מתכננים חופשה באתר סקי בשוויץ או חופשת גלישה בהוואי כדאי שתרכשו הרחבה הכוללת כיסוי לפעילויות אלה וכך תשמרו על עצמכם מכוסים בכל מקרה פגיעה.

ביטוח כבודה – המזוודה שארזתם כוללת את כל אשר תזדקקו לו בחו"ל. אך מה יקרה במצב בו היא תלך לאיבוד בשדה התעופה או תגנב? לצורך כך קיים ביטוח המטען אשר מבטח את המטען שלכם, בחלקו או בשלמותו, על פי הפוליסה שרכשתם.

הרחבה מיוחדת למכשירים אלקטרוניים – ביטוח המטען אינו כולל מכשירים אלקטרוניים למשל מכשירי טלפון סלולרי, מחשב נייד ומצלמה, לכן יש לבטחם בהרחבה המיועדת להם בלבד.

ישנם הבדלים בין ההרחבות השונות שחברות הביטוח מציעות והם מתבטאים גם במחיר, חשוב לברר מה כל חברה מציעה במסגרת תשלום הביטוח הבסיסי ואילו הרחבות הן בתשלום.

חשיבותו של ביטוח נסיעות לחו"ל

בראש ובראשונה ביטוח זה חשוב משום שהוא מגן עליכם מכל נזק או פגיעה העלולים לקרות לכם בזמן שהותכם בחו"ל בעקבות תאונה, כאבים התוקפים אתכם או צורך בטיפול מיידי. ביטוח הנסיעות אינו מיועד רק לטיולים אתגריים. גם בטיול רגיל יכולים להתרחש אין ספור אירועים בלתי צפויים ולכן חשוב שתדאגו לכיסוי המתאים אשר יחסוך מכם הוצאות כספיות גדולות ומיותרות. מעבר לכך, הבירוקרטיה הלא מוכרת במדינה חדשה והטרטור שבהשגת אישורים וטיפולים יכולים להיות לא נעימים וביטוח הנסיעות יחסוך מכם את הצורך להתמודד עם מצבים כאלה.

גם כאשר אתם טסים למספר ימים חשוב שתדאגו לעצמכם ותרכשו ביטוח נסיעות לחו"ל. כך תטוסו בראש שקט תוך ידיעה כי במידה והמטען שלכם יאבד בשדה התעופה או חלילה תנקעו את רגלכם בטיול תקבלו פיצוי כספי מחברת הביטוח או טיפול רפואי במדינה בה אתם שוהים ללא עלויות נוספות. לא כדאי לקחת סיכון מיותר ולא משנה לכמה זמן תטוסו, בטחו את עצמכם בביטוח נסיעות לחו"ל בכל נסיעה.

ממי לרכוש את ביטוח הנסיעות?

מומלץ לרכוש את ביטוח הנסיעות מחברת ביטוח המפעילה מוקד חירום עשרים וארבע שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. כיוון שייתכן ותסעו למדינה שהשעות בה הפוכות מישראל ואם יצוץ הצורך לשוחח עם נציג הביטוח חשוב שיהיה מענה. נציג הביטוח יוכל להעניק לכם ייעוץ, תמיכה ברגעים של בהלה ולחץ וללוות אתכם בתהליך בצורה נכונה ומקצועית.

Share this post