טיול לפיליפינים
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

טיול לפיליפינים

  • שמעת על איי הפיליפינים הקסומים?
  • מחפש יעד אקוזטי ורגוע לחופשה השנתית שלך?
  • ידעת שטיול לפיליפינים משלב מגוון אטרקציות?

אין כמו חופשה קסומה בה ניתן להתנתק משגרת היומיום השוחקת. מדינת הפיליפינים הינה המקום המושלם כדי לחוות מצד אחד רוגע ושלווה הכולל חופים שקטים ורגועים ומצד שני להיות מוקף בשלל אטרקציות ותרבות צבעונית. טיול לפיליפינים משלב הכל מהכל. לא סתם יעד זה הוא אחד היעדים המבוקשים ביותר על ידי תיירים מכל העולם.

טיול באווירה אחרת

המזרח הרחוק הוא יעד קסום המושך אליו המוני מטיילים בכל שנה. איי הפיליפינים נחשבים באופן יחסי לשאר מדינות המזרח הרחוק, ליעד מעט יקר יותר. אבל שלא יהיה מקום לטעויות – אין זה מונע מתיירים רבים לשלב גם את היעד הזה בטיול שלהם. טיולים לפיליפינים הינם טיולים מיוחדים מאוד עקב העבודה שמדינה זו בנויה בצורה קצת שונה משאר מדינות המדינות באזור. הפיליפינים כוללים יותר מ-7000 איים שרק כ-2000 מהם מאוכלסים. בכדי לנוע בין האיים יש לשוט או לשלב טיסות.

טיולים לפיליפינים – מה כדאי להביא מהארץ?

ערכנו רשימה בסיסית של דברים אשר מומלץ להביא מהארץ כאשר מגיעים לטיולים בפיליפינים, וזאת לאור העובדה שלא ניתן למצוא חלק מהדברים במדינה זו או שלחילופין המוצרים אינם באיכות גבוהה:

  • תיק תרופות ועזרה ראשונה
  • מוצרי היגיינה נשית
  • ספרי קריאה בעברית
  • בגדי טיולים איכותיים
  • מזון כשר במידה ואתם שומרים כשרות

אך אל חשש, במסגרת טיול לפיליפינים ניתן למצוא כמעט כל מה שתצטרכו בסופרים המקומיים, בטח בערים גדולות כמו מנילה (בירת הפיליפינים).

מדינת איי הפיליפינים – מעט ידע כללי

כמה פרטים מעניינים לפני שיוצאים אל טיול לפיליפינים, סתם כדי להרחיב את האופקים ולדעת משהו על המקום אליו אתם נוסעים. אז קודם כל במדינת איים זו יש מעל ל-98 מיליון תושבים נכון לשנת 2013, מאז כמובן שהאוכלוסייה רק גדלה והתרחבה. מדינת איים זו מורכבת ממעל ל-7,100 איים שונים. ההערכה היא כי האדם הראשון הגיע לפיליפינים לפני כ-30,000 שנה. התושבים בפיליפינים הם חייכנים ומסבירי פנים לתייר ודוברים שלל שפות, בהתאם לאזור ממנו הם מגיעים, אך השפה הרשמית היא פיליפינית. מזג האוויר במדינה זו מתחלק לשתי עונות – העונה היבשה והעונה הרטובה, מה שהופך את המדינה לחמה יחסית ולחה במהלך כל השנה וזאת עקב הקרבה לקו המשווה. מידע זה הוא על קצה המזלג ממה שעוד ניתן לספר על מדינה מופלאה זו.

עשה ואל תעשה במהלך טיול לפיליפינים

במסגרת ההיערכות אל טיולים לפיליפינים יש להצטייד בין השאר במידע לגבי ההתנהגות המקובלת במדינה וממה כדאי להמנע. בפיליפינים לא מקבלים עישון וצריכת מריחואנה וישנם חוקים נוקשים מאוד לגבי עניין זה היכולים לכלול גם עונש מאסר לתקופה ממושכת. כמובן כי גם גידול מריחואנה נתפס בעין לא יפה בלשון המעטה, ועונש על עבירה זה יכול להגיע למאסר עולם ועד לעונש מוות! חוק חדש יחסית שחוקקו בפיליפינים מדבר על כך שאסור לקיים תקשורת מינית מצולמת במדיה האינטרנטית. מטרת החוק – להילחם בסחר בבני אדם. העונש שיקבל אדם שייתפס יכול לכלול מאסר או תשלום קנס גבוה מאוד, אז הישמרו לכם. שימו לב כי ישנם איים מסוימים האוסרים על פי חוק שתיית אלכוהול, עישון סיגריות והפעלת קזינו בתחומם. מעניין אילו עוד חוקים תגלו אתם בזמן השהות שלכם בפיליפינים? טיולים לפיליפינים הם מעניינים, מרגשים, יפיפיים ומשלבים בתוכם את כל מה שאנחנו מצפים מטיול חוויתי ומרגש.

Share this post