עבודה בחו
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

איך תמצאו עבודה בחו"ל?

רבים חולמים על מעבר לחו"ל, אולם אחד המרכיבים העיקריים שיש לאשרר הוא מציאת העבודה בחו"ל. ישנם תחומים ותעשיות רבות המפותחות יותר בחו"ל מאשר בישראל ולכן, כדאי לנצל את האפשרויות העומדות לנגד עיניכם בנוגע למקצועות השונים בהם אתם חולמים לעבוד- אך לא מצליחים להשתלב בהן בארץ.

מהן אפשרויות העבודה בחו"ל?

ישנן מספר דרכים למצוא עבודה בחו"ל, הראשונה היא לחפש משרות בשליחות המדינה. קיים מגוון רחב של תפקידים במגזר האזרחי בהם ניתן להשתלב, כמו למשל שגרירויות, קונסוליות, הסוכנות היהודית, קק"ל ועוד. כך ניתן לצאת לשליחות דרך הארץ ולעבוד בחו"ל בצורה קלה יחסית. עבודות מסוג זה ניתן למצוא במכרזים שונים המתפרסמים הן בעיתונות והן באינטרנט.

דרך נוספת היא לבצע רילוקיישן, אולם, על מנת לבצע רילוקיישן יש לעבוד בחברה לא ישראלית שיש לה משרדי בסיס בארץ אחרת. כך תוכלו להתחיל לבנות את דרכם לאט ובזהירות לעבר התפקידים הנחשקים מעבר לים. אולם על מנת לקבל אופציית רילוקיישן, יהא עליהם להוכיח הצטיינות בעבודה, יחסי אנוש טובים ומקצועיות.

מנגד, ישנם אנשים שבוחרים ללכת אחר גורלם ומחפשים עבודה בצורה עצמאית. על מנת לבצע מהלך מסוג זה, רצוי שיהיה לכם לכל הפחות דרכון אירופאי/ ויזת עבודה לארה"ב או כל אישור שהוא המקנה אישור עבודה בארץ בה אליה אתם רוצים לעבור.

מציאת עבודה בחו"ל

תהליך מציאת עבודה בחו"ל איננו פשוט, משום שעליכם להתחיל לשלוח את קורות החיים שלכם מבעוד מועד על מנת להתחיל בתהליך מציאת העבודה. כמו כן, ישנם הבדלים בקריטריונים של מחפשי העבודה והעובדים מבין מדינה למדינה. כך שיש להתאזר בסבלנות בכל הנוגע לחיפוש עבודה בארץ זרה. בחלק זה תוכלו למצוא מדריך מפורט למציאת עבודה בחו"ל.

 

Share this post