אופני נשים
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

מה ההבדל בין אופני נשים לאופני גברים?

אופניים זה כבר מזמן לא רק לגברים. כיום יצרני האופניים יודעים לייצר אופניים שמותאמים לגברים ואופניים שמותאמים לנשים.

אולי אתם תוהים, אבל לא, לא מדובר על צבע וורוד לאופניים מול צבע שחור, אלא ממש על המבנה של האופניים. יש מבנה של אופניים שיהיה יותר נוח לגבר לרכב עליו ויש מבנה של אופניים שיהיה יותר נוח לאישה לרכב עליהם.

אז לפני שנדבר על ההבדלים בין אופני גברים לנשים, חשוב להבין שהאופניים כספורט זה בריא מאוד, זה מחזק את סיבולת הלב-ריאה בגוף ויש לזה יתרונות בריאותיים רבים כמו גם הנאה בחיק הטבע. 

אז מהו ההבדל בין אופני גברים לאופני נשים? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אופני גברים לעומת אופני נשים:

האופניים לגברים ולנשים מיוצרות בהתאם למבנה הגוף הגברי והנשי. ראשית, מבחינת המשקל רצוי שאופניים של נשים יהיו קלות יותר שכן בדרך כלל יש להן כוח פחות וכדאי שהאופניים עצמן יהיו קלות.

בנוסף, גוף הגבר בנוי בצורה רחבה מלמעלה והולך וצר כלפי מטה ואילו אצל נשים זה הפוך. אזור האגן מתרחב ולמעלה המבנה הוא צר. גם הידיים רזות וקצרות יותר בהתאם למבנה הגוף הכללי שהוא קטן יותר. 

לכן, באופניים לנשים, למשל, הכידון יהיה יותר קרוב לכיסא כך שהאחיזה תהיה נוחה. זה חשוב מאוד כאשר האופניים מיועדות לשטח הררי ושם האחיזה בידיות היא חשובה מאוד כדי ליצור את היציבות הנדרשת בתוואי השטח. 

באופני גברים המבנה שלהם יהיה יותר מסיבי, ידיות ארוכות ומבנה יותר מסיבי כדי לאפשר יציבות של גוף הגבר על האופניים.

לסיכום וסיום, אופניים זה תחביב מצוין שכדאי לאמץ כדי לשפר את הכושר הגופני ולטייל בטבע. 

קנו אופניים באתר של קוברה בורדו >>>

Share this post