לימודים בחו
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

לימודים בחו"ל זו כן אופציה!

לא מעט צעירים שוקלים ללמוד בחו"ל, לא רק בשל החוויה, אלא גם כי ההיצע בחו"ל מאוד מגוון, ומאפשר ללמוד מקצועות בתחומים ייחודיים כמו אדריכלות, עיצוב אופנה ועוד. לעיתים, יש מי שנרתעים מלימודים בחו"ל מסיבות שונות, ויחד עם זה, יש סטודנטים שמוצאים את דרכם אל האוניברסיטאות המובילות ביותר באירופה. איך עושים זאת?

יש לכם אזרחות אירופאית?

אם חשקה נפשכם ללמוד באחד מהמוסדות האקדמאיים באירופה, טוב לדעת שזה בהחלט אפשרי. למרות שאין חובה להיות אזרחים אירופאיים, עדיין נדרשת אזרחות אירופאית, עבור מי שמעוניין לקבל סבסוד לימודים ותנאי קבלה מקלים. כיום, מאוד פשוט להוציא אזרחות אירופאית, זאת הודות לכך שניתן להגיש בקשה לרשויות פורטוגל, כשהכוונה היא הגשת בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי. עם קבלת הדרכון (במידה ואתם זכאים כמובן), תקבלו אזרחות אירופאית המקנה לכם את מלוא ההטבות הניתנות לאזרחי האיחוד.

תחילה בררו אם אתם זכאים, וחפשו את שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי. לאחר מכן, כדאי לפנות לעורך דין על מנת שיוכל לסייע לכם בכל התהליך הבירוקרטי עד לקבלת הדרכון המיוחל.

חשוב להבין כי באמצעות אזרחות אירופאית תוכלו ללמוד בכל מוסד אקדמאי באירופה, אם זה בפריז, מילאנו או אפילו בגרמניה – כל האפשרויות פתוחות בעבורכם. כדאי לברר מבעוד מועד את תנאי הקבלה ואת כל האלמנטים הנדרשים לטובת הרשמתכם ללימודים.

לימודים בחו"ל

מבחר מגוון

רבים בוחרים ללמוד באירופה בשל המבחר המגוון של מקצועות הלימוד, אם זה בשל מקצועות שאינם נלמדים בארץ לעומק או אינם נלמדים כלל. אחד המקצועות המבוקשים הוא עיצוב אופנה (אותו בדרך כלל לומדים במילאנו). כמו כן, רבים נרשמים ללימודי רפואה בשל תנאי הקבלה ובשל אפשרויות הלימודים המגוונות. נוסף לכך, יש מקצועות פופולאריים באקדמיות באירופה, כמו אדריכלות, מנהל עסקים, ווטרינריה, פילוסופיה, קולנוע ועוד. אין ספק שההיצע מאוד רחב, ולצד שלל המקצועות יש גם מבחר די גדול של מוסדות אקדמאיים.

לסיכום – לימודים בחו"ל זו כן אופציה, ואפילו אופציה מצוינת. בררו עוד היום על אודות המקצועות השונים, ובדקו האם אתם זכאים להגיש בקשה להוצאת אזרחות אירופאית. בהצלחה.

Share this post