גרין קארד לארצות הברית
אלונה גורביץ

אלונה גורביץ

אלונה גורביץ היא אשת תיירות ובלוגרית מומחית בנושאי הנופש והתיירות. לאלונה היה חלום מגיל קטן להיות חלק מצוות בידור במלונות, ולאחר שהגשימה את החלום היא החלה להתברג בעולם הפנאי, נופש והתיירות באופן מקצועי.

5 עובדות על גרין קארד לארצות הברית שאולי אינכם יודעים

במשך עשרות שנים, אשרות כניסה לארצות הברית היוו חלק מהותי מההגירה לארה"ב. אשרות אלו מאפשרות למיליוני אנשים להגר באופן חוקי לארצות הברית, לבנות חיים ולגדל משפחות באמריקה. השגת גרין קארד לארצות הברית מקנה מעמד של "תושב קבע חוקי" למהגרים שמהווים חלק משמעותי מאוכלוסיית אמריקה, שבסופו של דבר הופכים לאזרחים.

מאמר זה מפרט מספר עובדות מעניינות על גרין קארד לארצות הברית, ועונה על כמה שאלות שאתם עשויים לתהות לגביהן מפעם לפעם. אם יש לכם שאלות לגבי רכישת גרין קארד או השגת מעמד חוקי של תושב קבע, חברה שמתמחה בהגירה, ומעסיקה צוות מיומן, יכולה לעזור.

1. האם כל אחד יכול לבקש גרין קארד לארצות הברית?

לא. על מנת להגיש בקשה לקבלת גרין קארד לארצות הברית, אדם צריך להתאים לאחת מכמה קטגוריות זכאות. אלה מפורטות במלואן באתר האינטרנט של שירותי האזרחות וההגירה של ארצות הברית. לדוגמא, אזרח זר עשוי להיות זכרי לבקש גרין קארד באמצעות:

  • משפחה.
  • תעסוקה.
  • מצב הגירה מיוחד.
  • סטטוס של פליט.

אם לאדם יש קשרים כלשהם לארצות הברית שמקנים לו זכאות לגרין קארד, הוא עשוי להיות זכאי להגיש בקשה לתוכנית ויזת המגוון. תוכנית זו מאפשרת לאנשים מכל העולם לעלות לארצות הברית ולקבל מעמד חוקי של תושבי קבע.

2. היבטי הסתגלות

יש אנשים שאינם יכולים להשיג גרין קארד לארצות הברית מכיוון שיש להם את מה שרשויות ההגירה של ארה"ב מכנות "סרגל להתאמה".

אלו הם תנאי הסתגלות שמופיעים בחוק ההגירה והלאום, וסרגלי ההתאמה מוצגים באתר האינטרנט של שירותי ההגירה, ויכולים לכלול היסטוריה פלילית קודמת, קשרי טרור או עבודה בלתי מורשית בארצות הברית.

3.  האם גרין קארד לארצות הברית זמין בחינם?

לא. יש עלות הכרוכה בבקשה לקבלת גרין קארד לארצות הברית. אך התעריפים עשויים להשתנות בהתאם לפרטי היישום או למצב של מועמד. נכון לעכשיו, דמי הגשת הבקשה הם 1.140 $ לאדם, לא כולל את דמי "הביומטריה".

יתכנו מקרים בהם יינתן גרין קארד ללא עלות למבקש. לדוגמא, פליטים מאושרים אינם חייבים לשלם כדי להגיש בקשה לקבלת גרין קארד.

4. למה האשרות נקראות "גרין קארד"?

בהתחשב בכך שהגרין קארד המפורסם לא תמיד היה ירוק, האם תהיתם אי פעם מאיפה השם? האמת היא שלאחר מלחמת העולם השנייה, הכרטיסים שהונפקו היו ירוקים, וביססו את השם לדורות הבאים.

מאז אותו זמן, הכרטיסים היו בצבעים שונים, כולל כחול, צהוב וורדו. אתם יכולים לראות איך נראים כרטיסים ירוקים עדכניים באתר האינטרנט של שירותי האזרחות וההגירה.

5. כמה אנשים מחזיקים בגרין קארד?

למיליוני אנשים יש גרין קארד לארצות הברית, ויש להם גם מעמד של "תושבים קבועים חוקיים". על פי נתוני המחלקה לביטחון פנים, בשנת 2014 היו בערך 13.2 מיליון בעלי גרין קארד שהתגוררו בארה"ב. ביניהם, כ-68% היו זכאים למעמד של אזרחים.

Share this post